Kladenský listopad 2018

01.12.2018
Vize Růžového pole s Globusem
Vize Růžového pole s Globusem

Proběhla ustavující schůze zastupitelstva, a Kladno se tak stalo jediným velkým městem v republice se zastoupením Okamurovy SPD v městské radě; do čela radnice se po čtyřech letech vrátil Dan Jiránek (ODS). Noví představitelé města bryskně vyměnili vedení strategických městských firem, zakázali hazard, povolili sezení na trávníku, zrušili magistrátní oddělení právních subjektů, kultury, tiskových a administrativních agend, vyžádali si prověření systému sdílených elektrokol Freebike, nechali z krajů krajských silnic svěsit cedule Tankodrom v péči Středočeského kraje a oznámili obyvatelům, že zachránili Kladenské Vánoce. V podstatě se sešel dav 25 lidí a došlo k okamžitým změnám, popsal dění deníku Blesk někdejší šéf zrušeného oddělení právních subjektů, kultury, tiskových a administrativních agend, pověřený specialista a zpochybňovač regulérnosti komunálních voleb Ladislav Pavlík, považovaný obecně za pravou ruku bývalého primátora Milana Volfa. V kladenských věžácích natáčel zahraniční štáb špionážní snímek z dob Kubánské raketové krize s názvem Ironbark. 

Hokejový dres Rytířů oblékne Tomáš Plekanec a kladenský zimní stadion, který už roky čeká na rekonstrukci, čeká plné ochozy. Sládečkovo vlastivědné muzeum zahájilo výstavu Retro 60 a rocková kapela Anopheles oslavila 40 let existence. Dneska musíte makat každý den, vysvětlil novinářům bojovník a provozovatel úspěšné SKS arény Jan Homolka. V korupční kauze kladenských autoškol nebyl vyřčen rozsudek, neboť na hlavní líčení se nedostavil jeden z obhájců. Hlodavci spořádali v Kladně čtyři tuny návnad, jejich likvidace přesto nekončí, informoval Kladenský deník poté, co magistrátní úředníky navštívila mimo úřední hodiny nutrie říční. 

V kině Sokol úspěšně proběhl druhý ročník festivalu Herní čas. Kladenským orlům odletěl do Spojených arabských emirátů univerzál Konečný. Očekávané jednání o situaci na Růžovém poli mezi novým vedením města a vedením společnosti Globus neproběhlo, protože zástupci Globusu na poslední chvíli onemocněli. Novým šéfem kladenské nemocnice se stal Jaromír Bureš a městem prošel pochod proti diabetu. 

V kulturním domě to rozbalili lamači dívčích srdcí z Luneticu, kteří po 15 letech vyjeli na koncertní turné. Z mistrovství České republiky v karate v České Lípě si kladenský oddíl Keiko ryu Shotokan přivezl 24 cenných kovů. Policejní strážníci přistihli v ulici Josefa Čapka dva výtržníky, kteří sprejovali na fasádu jehovistického Sálu království. V budově Střední odborné školy a Středního odborného učiliště odhalují fresky malíře Všetečky. Uskupení Kladeňáci, které v komunálních volbách uspělo se sloganem Pojďme si na to posvítit, lokalizovalo ve městě 50 nesvítících lamp veřejného osvětlení a předalo o nich zprávu společnosti Tepo. Do podzemí ve skanzenu dolu Mayrau zavítalo přes 500 lidí. Zažil jsem svítit petrolejkou několikrát u své babičky, když nešel proud, svěřil se novinářům zastupitel Jiří Klesnil. 

Kradlo se v obchodech, na základních školách, na autobusové zastávce i v Legu a Kladno – podle titulku webu Vaše Kladno – vyloupilo Havířov. Za nevelkého zájmu veřejnosti proběhlo veřejné projednání plánu mobility, který potvrdil, že ve městě chybí cyklostezky a po sedmé večer se v jeho sídlištích de facto nedá zaparkovat. Švermovskou restauraci Sport – Kuklík roztančila brazilská zpěvačka Kel do Nascimento. Kominíci jsou na roztrhání a média varovala, aby si lidé domů pouštěli jen ty prověřené.