Kladenský březen

31.03.2019
foto: Rytíři Kladno
foto: Rytíři Kladno

Reprezentační ples Středočeského kraje v Kladně připomněl karneval v Riu. Studenti středních škol se v rámci charitativní akce vydali Přes bariéry s policií a podpořili tak pořízení robotické ruky pro hendikepovaného Jirku. Kladenskem prošel signál keltského telegrafu a symbolicky tak odstartoval jaro.

Středočeský kraj rozhodl, že Kladno nemůže být plošně ghettem a zrušil opatření obecné povahy, které prosadilo minulé vedení města; primátor Dan Jiránek se následně nechal slyšet, že v minulosti vznikl zmetek a nyní se radnice pokusí zabránit boji s chudobou systémovým opatřením. Středočeská vědecká knihovna otevřela výstavu kreseb dětí z terezínského ghetta s názvem Motýla jsem tu neviděl a sportovní halu ovládly indiánské tance.

Investor obchodního domu Globus seznámil vedení města se svým záměrem vystavět na sousedních pozemcích, které jsou vedeny jako územní rezerva, stovky bytů a se zlou se potázal. Středoškoláci budou v rámci soutěže Stavby z vlnité lepenky stavět kartonové přehrady. Lego zvýšilo svůj čistý zisk a v městské knihovně proběhl tradiční Den radosti.

Kladenští Rytíři prošli přes Přerov a Jihlavu až do baráže o extraligu. Energo-chemik Luboš Veverka pokřtil v městské knihovně svůj literární debut, fantazijní příběh Měsíční království, který má dle Kladenského deníku "působit na estetické a emotivní stránky dívek". Kladenské nádraží rozzářil Stříbrný šíp.

Zavřela se výpadovka z Kročehlav na Prahu, kraj oznámil uzávěru ulice Generála Klapálka a k dobrým zprávám pro kladenské řidiče se přidalo zjištění, že Sítenský most možná bude nutné zavřít dřív, než se původně myslelo. Výtvarník Martin Zet pokřtil v Lidické galerii katalog své výstavy S Čechy jsem skončil a média informovala svět, že kladenská radnice pořídí lidem kamikaze za miliony korun.